| Der Absturz Režie: Ludwig Wolff, - 1923 |
| Afgrunden Režie: Urban Gad, - 1910 |
| Als ich tot war Režie: Ernst Lubitsch, - 1916 |
| Anatomy of a murder Režie: Otto Preminger, - 1959 |
| L' Angelo bianco Režie: Raffaello Matarazzo, - 1955 |
| Die arme Jenny Režie: Urban Gad, - 1912 |
| L' Armée des Ombres Režie: Jean-Pierre Melville, - 1968 |
| Aux deux colombes Režie: Sacha Guitry, - 1949 |
| Baden verboten Režie: Johann Schwarzer, - 1907 |
| Balletdanserinden Režie: August Blom, - 1911 |
| The Bank Režie: Charles Chaplin, - 1915 |
| Barbe Bleue Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Battle Hymn Režie: Douglas Sirk, - 1957 |
| Ben Hur Režie: Frank Rose, - 1907 |
| Bhowani Junction Režie: George Cukor, - 1955 |
| Il birichino di Papà Režie: Raffaello Matarazzo, - 1943 |
| Blind Husbands Režie: Erich von Stroheim, - 1919 |
| Bonne chance! Režie: Sacha Guitry, - 1935 |
| Bunny Lake is missing Režie: Otto Preminger, - 1965 |
| Die Börsenkönigin Režie: Edmund Edel, - 1916 |
| Cabin in the Cotton Režie: Michael Curtiz, - 1932 |
| Caccia allo Stambecco Režie: Carlo Rossi, - 1907 |
| The case of Lena Smith Režie: Josef von Sternberg, - 1929 |
| The Case of the Curious Bride Režie: Michael Curtiz, - 1934 |
| Catene Režie: Raffaello Matarazzo, - 1949 |
| The champion Režie: Charles Chaplin, - 1915 |
| Chi è senza peccato Režie: Raffaello Matarazzo, - 1952 |
| China Gate Režie: Samuel Fuller, - 1957 |
| China Gate Režie: Samuel Fuller, - 1957 |
| Le comédien Režie: Sacha Guitry, - 1948 |
| A countess from Hong Kong Režie: Charles Chaplin, - 1965 |
| The Court Martial of Billy Mitchell Režie: Otto Preminger, - 1955 |
| Cretinetti re dei ladri Režie: nicht genannt, - 1909 |
| Chaplin v láznÃch - [The cure] Režie: Charles Chaplin, - 1917 |
| Dante e Beatrice Režie: Mario Caserini, - 1913 |
| Das Schlafengehen der Neuvermählten Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Les deux soeurs Režie: Albert Capellani, - 1907 |
| Dora Brandes Režie: Magnus Stifter, - 1916 |
| Dr. Strangelove Režie: Stanley Kubrick, - 1964 |
| Dracula Režie: Terence Fisher, - 1958 |
| Dynamite Režie: Cecil B. DeMille, - 1929 |
| Das eitle Stubenmädchen Režie: Johann Schwarzer, - 1907 |
| Engelein Režie: Urban Gad, - 1913 |
| Erdgeist Režie: Leopold Jessner, - 1921 |
| L' Etrange madame X Režie: Jean Grémillon, - 1951 |
| Fabrique de Chapeaux de Paille à Florence Režie: N. N., - 1907 |
| Faces Režie: John Cassavetes, - 1968 |
| Faisons un rêve Režie: Sacha Guitry, - 1936 |
| I figli di nessuno Režie: Raffaello Matarazzo, - 1951 |
| Figurenturnen Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Die Filmprimadonna Režie: Urban Gad, - 1913 |
| Flicka och Hyacinter Režie: Hasse Ekman, - 1950 |
| Der fremde Vogel Režie: Urban Gad, - 1911 |
| Der geheime Kurier Režie: Gennaro Righelli, - 1928 |
| Geneviève de Brabant Režie: nicht genannt, - 1907 |
| The Gold Rush Režie: Charles Chaplin, - 1925 |
| Goluboj Ekspress Režie: Ilja Trauberg, - 1929 |
| Good Time Charley Režie: Michael Curtiz, - 1927 |
| Hamlet Režie: Heinz Schall, - 1920 |
| Her Birthday Present Režie: Mack Sennett, - 1913 |
| His trysting place Režie: Charles Chaplin, - 1914 |
| I've always loved you Režie: Frank Borzage, - 1946 |
| The idle class Režie: Charles Chaplin, - 1921 |
| Il cuore più forte del dovere Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Il varo della Corazzata Roma Režie: Filoteo Alberini, - 1907 |
| Il varo della Corazzata Roma Režie: Giovanni Vitrotti, - 1907 |
| Im Malatelier Režie: Johann Schwarzer, - 1907 |
| In dem grossen Augenblick Režie: Urban Gad, - 1911 |
| L' Inferno Režie: Giuseppe de Liguoro, - 1911 |
| The Invasion of the Body Snatchers Režie: Don Siegel, - 1956 |
| Jimmy the Gent Režie: Michael Curtiz, - 1934 |
| The kid Režie: Charles Chaplin, - 1921 |
| Kult Ciala Režie: Michel Wazinsky, - 1929 |
| L' ascension au Mont-Blanc Režie: nicht genannt, - 1907 |
| L' industrie de la bouteille Režie: nicht genannt, - 1907 |
| L' Uomo torpedine Režie: nicht genannt, - 1907 |
| La ceinture magnetique Režie: nicht genannt, - 1907 |
| La grève des nourrices Režie: André Heuzé, - 1907 |
| La lutte pour la vie Režie: Lucien Nonguet, - 1907 |
| La madre e la morte Režie: Arrigo Frusta, - 1912 |
| La suocera di Robinet Režie: N. N., - 1913 |
| The last Hunt Režie: Richard Brooks, - 1956 |
| Laster der Menschheit Režie: Rudolf Meinert, - 1927 |
| Le bagne des gosses Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Le chapeau de Madame Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Le petit Jules Verne Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Le scarabée d'or Režie: Segundo de Chomón, - 1907 |
| Les Apaches du Far-West Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Les faux-monnayeurs Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Les pêcheries en thon en Sicile Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Luci del Varietà Režie: Alberto Lattuada, - 1950 |
| Mabel's busy day Režie: Mabel Normand, - 1914 |
| Chaplin v hotelu - [Mabel's strange predicament] Režie: Mabel Normand, - 1914 |
| Maciste imperatore Režie: Guido Brignone, - 1924 |
| Madame a ses vapeurs Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Madame de Thèbes Režie: Mauritz Stiller, - 1915 |
| Le malibran Režie: Sacha Guitry, - 1943 |
| The Man in Grey Režie: Leslie Arliss, - 1943 |
| The man who came back Režie: Charles Weston, - 1915 |
| Chaplin hereckou - [The Masquerader] Režie: Charles Chaplin, - 1914 |
| Il Miracolo di San Gennaro Režie: Luciano Emmer, - 1948 |
| Mocny Cłowiek Režie: Henryk Szano, - 1929 |
| Modern Times Režie: Charles Chaplin, - 1936 |
| Eine moderne Ehe Režie: Johann Schwarzer, - 1907 |
| Das Mädchen ohne Vaterland Režie: Urban Gad, - 1912 |
| Nach dem Gesetz Režie: Willy Grunwald, - 1919 |
| Chaplin posluhou - [The new janitor] Režie: Charles Chaplin, - 1914 |
| No greater glory Režie: Frank Borzage, - 1934 |
| Noah's Ark Režie: Darryl F. Zanuck, - 1929 |
| L' Odissea Režie: Giuseppe de Liguoro, - 1911 |
| Pain à la campagne Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Papirosnitsa ot Mosselproma Režie: Jurij Zheljabuzhskij, - 1924 |
| Party Girl Režie: Nicholas Ray, - 1958 |
| Chaplin odhadcem v zastavárne - [The Pawnshop] Režie: Charles Chaplin, - 1916 |
| Per qualche Dollaro in più Režie: Sergio Leone, - 1965 |
| Præsten fra havet Režie: Fritz Magnussen, - 1918 |
| Preston and District Role of Honour Režie: N. N., - 1915 |
| Raggio di Sole Režie: N. N., - 1912 |
| Robinetta presa per Nikilista Režie: N. N., - 1913 |
| Schatten der Weltstadt Režie: Willi Wolff, - 1925 |
| Sklavenmarkt Režie: Johann Schwarzer, - 1907 |
| Den sorte drøm Režie: Urban Gad, - 1911 |
| The star boarder Režie: George Nichols, - 1914 |
| Strange Love of Molly Louvain Režie: Michael Curtiz, - 1932 |
| The strange one Režie: Jack Garfein, - 1967 |
| Die Sünden der Väter Režie: Urban Gad, - 1913 |
| Tea and Sympathy Režie: Vincente Minnelli, - 1956 |
| The Making of a Modern Newspaper Režie: nicht genannt, - 1907 |
| The rink Režie: Charles Chaplin, - 1916 |
| The Taking of Luke McVane Režie: Clifford Smith, - 1915 |
| The Tragedy of the Lusitania: Germany's Foolest Crime Režie: N. N., - 1915 |
| The Third Degree Režie: Michael Curtiz, - 1926 |
| Tormento Režie: Raffaello Matarazzo, - 1950 |
| Torna! Režie: Raffaello Matarazzo, - 1954 |
| Toto fait de la peinture Režie: nicht genannt, - 1907 |
| The tramp Režie: Charles Chaplin, - 1915 |
| The Tramp and the Dictator Režie: Kevin Brownlow, - 2001 |
| Treno popolare Režie: Raffaello Matarazzo, - 1933 |
| Un dramma giudiziario a Venezia Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Un Testamento originale Režie: Giovanni Vitrotti, - 1907 |
| Unmögliche Liebe Režie: Erich Waschneck, - 1932 |
| La vie d'un honnête homme Režie: Sacha Guitry, - 1953 |
| Violent saturday Režie: Richard Fleischer, - 1955 |
| Vordertreppe und Hintertreppe Režie: Urban Gad, - 1915 |
| Vues d'Espagne en cartes postales Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Way Out West Režie: Fred Niblo, - 1930 |
| A Woman Režie: Charles Chaplin, - 1915 |
| Work made easy Režie: nicht genannt, - 1907 |
| Zapatas Bande Režie: Urban Gad, - 1914 |